Як займатися на біговій доріжці. Поради для тренувань

  • 17 липня 2014 13:06
  • Переглядів: 652

Ще раз нагадаємо вам, що бігова доріжка це аеробний або, як ще кажуть, кардіотренажер. Основне навантаження при бігу посідає серце. Однак, безумовно, багато груп м'язів також беруть активну участь у процесі бігу. Тому ефективний біг і для зниження ваги, підкачування м'язів, зміцнення фізичного здоров'я та імунітету, підняття настрою та загального тонусу організму.

Однак не всі знають, як правильно займатися на біговій доріжці. Тому ми вирішили присвятити цей матеріал саме цій проблемі.

По-перше, схема заняття залежить від мети тренування. Отже, скільки займатися на біговій доріжці:

1. Якщо ціль - це зниження ваги, тоді займатися потрібно протягом години. Справа в тому, що за 40 хвилин організм витратить лише запаси глюкози, а от жирові відкладення почнуть спалюватися після 40-ї хвилини.

2. Якщо мета – це загальне зміцнення організму, то буде достатньо 30-40 хвилинного тренування середнього навантаження (легкий підтюпець).

3. Якщо мета – це підвищити загальну витривалість організму, тоді треба займатися за такою схемою. ? тренування – це легка розминка (ходьба чи повільний біг), ? заняття - це 1-1,5 бігу в інтенсивному режимі.

Загальні поради та рекомендації про те, як займатися на біговій доріжці

- Починати заняття потрібно з розминки. Спочатку невелика розтяжка, стрибки, присідання для розігріву м'язів, суглобів, зв'язок та серця. Потім ходьба та легкий біг підтюпцем по рівному полотну для бігу. Змінювати кут нахилу, тим самим збільшуючи навантаження, слід у процесі основного тренування. Все це має займатися до 10 хвилин.

- Якщо ви новачок, то перший час займатися найкраще 15-20 хв, 2-3 рази на тиждень, потроху підвищуючи тривалість занять до 40-50 хв . Досвідчені спортсмени можуть займатися годину/півтори 3-4 рази на тиждень.

- Закінчувати тренування потрібно поступово. Поступово знижуючи навантаження і темп до зупинки. Якщо зупинитися різко, можуть виникнути неприємні наслідки: судоми, спазми, наполовину до втрати свідомості.

- Відзначимо також, що важливим фактором для комфортного та результативного заняття є одяг. Зручний одяг для занять спортом та спеціальні кросівки для бігу зроблять тренування приємнішим та безпечнішим.

- Пийте воду до та після заняття. Так ви зможете зберегти водяний баланс в організмі. Під час бігу пити не рекомендується.

Що робити не можна?

- За жодних обставин не перенавантажуйте організм. Після тренування ви маєте з'явитися відчуття легкої втоми. Але не бажання померти? Навпаки, вам потрібно жити і розвиватися.

- Не можна тренуватися при поганому самопочутті. Болить у голові, підвищена температура, болять суглоби або турбує травма – перенесіть тренування на інший день.

- Не бігайте босоніж. Це може призвести до травмування.

Підсумовуючи, підкреслимо, що перед початком тренувань найкраще проконсультуватися з лікарем. Планувати режими тренувань потрібно відповідно до стану вашого фізичного здоров'я.