Як вибрати велотренажер

  • 21 травня 2014 12:10
  • Переглядів: 702

Зараз спортивний спосіб життя та увага до свого здоров'я стають дуже популярними. Від частини люди самі усвідомлюють те, що стан екології залишає бажати кращого, тому якщо хочеш жити довше – займайся спортом, підтримуй здоров'я самостійно. Комусь фізичні навантаження призначені лікарем, а хтось просто піддається впливу мас-медіа, які нав'язую нам голлівудський лайфстайл, з регулярними пробіжками та тренуваннями. Але, так чи інакше, багато хто починає тренуватися. Хтось робить це самостійно, хтось ходить до тренажерної зали, а хтось хоче, щоб спортивний зал був у нього вдома. Саме тоді постає питання купівлі тренажера.

Одним із найбільш затребуваних тренажерів поряд з біговими доріжками та орбітреками є велотренажери. При цьому підбираючи обладнання багато хто задається питанням щодо того який велотренажер і як вибрати. Ми приготували вам кілька порад, які допоможуть зробити вибір.

Отже, головне, що потрібно врахувати, це те, що велотренажер, перш за все, це кардіотренажер. Тому, якщо у вас є якісь нездужання в серцево-судинній системі, перед покупкою та початком тренування на велотренажері необхідно сходити на консультацію до свого лікаря.

Якщо ж ви хочете купити велотренажер для дому, зайнявшись метою схуднути, ну або якщо ви просто хочете підтримувати організм у тонусі, то тут справа буде простіше. Одним словом, порада № 1 – це мета тренувань.

Рада № 2.

Безумовно, це ваш бюджет. В цьому випадку все залежатиме від фірми виробника, типу та функціоналу тренажера. Розглянемо це докладніше. Залежно від типу конструкції велотренажери бувають вертикальні, горизонтальні, гібридні та портативні.

Вертикальний – найбільш стандартний і типовий, як на вигляд, так і за перевагами користувачів. Такий велотренажер для - ідеальний варіант. Він допоможе швидко і без зайвих зусиль позбутися зайвих кілограмів та сантиметрів. Однак врахуйте, що він перевантажує спину та колінні суглоби, тому не варто занадто старатися. <

Горизонтальний тренажер спочатку був розроблений для медичних цілей, як реабілітаційне обладнання. Такий тип підійде тим, хто має проблеми зі спиною та суглобами, а також гіпертоніків. Його конструкція дозволяє зручно сидіти, спина в ході заняття на велотренажері підтримується. Однак тут є кілька мінусів. Перший це великі габарити, другий ціна, цей тип велотреків досить дорогий, третій менша ефективність. Для отримання бажаного ефекту часу піде більше.

Ще один тип - гібридний. Він не надто популярний, тому що дуже дорогий. Тут конструкція дозволяє тренуватися як сидячи, так і лежачи.

Останній тип – портативний. У такого тренажера відсутнє кермо та сидіння. Навантаження посідає лише ноги. При цьому він малоефективний і підходить швидше для розминки ніг на роботі в офісі.

Також велотренажери різняться і за типами навантаження.

Механічні тренажери рухаються самим спортсменом. Вони не потребують підключення до електромережі. Є два види механічних тренажерів – ремінні та колодкові. Однак обидва вони все менш популярні через шумність роботи та недовговічність. У ремінних хід жорсткий, в колодкових - більш плавний і щадний.

Магнітний велотренажер дозволить більш точно контролювати навантаження за допомогою зміни простору між магнітом і маховиком. Такі тренажери знаходяться в середній ціновій категорії, вони безшумні та плавні в роботі, не вимагають підключення до мережі.<

В електромагнітних тренажерах принцип роботи, той же, що й у попереднього типу, проте тут використовуються не постійні, а електричні магніти. Плюс потрібне підключення до мережі. Такі моделі дорожчі. Але й функціонал у них вищий.

Також існують моделі з генератором. По суті це електромагнітні тренажери, однак вони можуть працювати без підключення в мережу.

Рада № 3.

Вибираючи велотренажер для дому, враховуйте ще й масу самого пристрою, на яку вагу спортсмена розрахований велотрек, а також ваші потреби у функціоналі. Також рекомендуємо читати відгуки користувачів, тому що в цьому випадку ви точно дізнаєтеся про плюси і мінуси конкретної моделі.