Кардіотренажери: особливості та користь

  • 17 липня 2014 17:59
  • Переглядів: 1364

Кардіотренажери – інноваційні пристрої, що дозволяють не тільки натренувати м'язи або скинути зайву вагу, але й зміцнити своє здоров'я. На сьогоднішній день – це один із найпопулярніших типів спортивного обладнання, без якого не обходяться ні тренажерні зали, ні фітнес клуби. Популярні також домашні тренажери, адаптовані для проведення ефективних кардіотренувань вдома.

Як свідчить назва цього виду пристроїв, їх головна риса – тренування з користю для кардіосистеми людини. Вони зміцнюють серцевий м'яз, судини та кровообіг. Такий тренажер добрий і в процесі реабілітації після травми і дуже ефективний для спалювання зайвого жиру. Механізм роботи кардіотренажера полягає у творі активних рухів, добре знайомих людському організму, таких як ходьба, біг, підйом сходами, катання на лижах та велосипедна їзда.

Говорячи про типи таких тренажерів, можна відзначити такі їх види: бігова доріжка, степер, велотренажер, орбітрек і гребний тренажер. Кожен з них по-своєму ефективний і діє на різні групи м'язів.

Степпер – це пристрій, який імітує ходьбу сходами. Особливо гарний у тренуванні стегон та сідниць, тому популярний серед жінок.

Бігова доріжка – це також ефективний кардіотренажер, адже біг – найпопулярніший вид занять спортом. У плані спалювання зайвого жиру він вважається навіть результативнішим, ніж їзда велосипедом. У бігової доріжки безліч переваг, адже її використання не залежить ні від погодних умов, ні від нерівності місцевості. До того ж, виробники постаралися усунути усі незручності та небезпеки, які можуть виникнути під час бігу. Наприклад, тут відсутня негативна ударна віддача під час поштовху ногою поверхню, а наявність спеціальних кардіодатчиків для вимірювання стану пульсу допомагає стежити за рівнем навантаження і використовувати найбільш оптимальний. Для цього також існують пульсозалежні режими, які автоматично підбирають навантаження безпосередньо під Ваш пульс.

Гребний тренажер використовують в основному чоловіки, так як він допомагає добре накачати м'язи рук, грудної клітки, спини та плечового поясу.

Еліптичні тренажери, до яких належить орбітрек, особливі тим, що траєкторія рухів на ньому повторює еліпс, що дозволяє максимально синхронізувати роботу всіх м'язів. Орбітрек поєднує в собі три види тренажерів: степер, велотренажер та бігову доріжку, тому користь від нього збільшується у 3 рази. Такі тренажери допомагають зміцнити м'язи всього тіла, підвищити витривалість організму, скинути зайву вагу та покращити аеробну сприйнятливість організму, тобто кількість кисню, яку організм здатний засвоїти за одну хвилину навантаження. Вони визнані найефективнішими у процесі реабілітації після травм. Люди все частіше і частіше вибирають саме їх, адже заняття з ними практично нешкідливі, а користуватися такими механізмами можуть люди різного віку та кондицій.

І нарешті, велотренажери. Також дуже корисні та потрібні винаходи, головна особливість яких – мінімальне навантаження на спину та суглоби. Користь велосипедної їзди була підтверджена науково. Вона не тільки зміцнює серцево-судинну систему, але й забезпечує нервову розрядку, добре тренує м'язи ніг та спини, а також, позитивно впливає на роботу серця, покращуючи його ритм та функціональний резерв.

Який тренажер виберете Ви, залежить від мети, яку Ви перед собою ставите і від особливостей Вашого організму. Наприклад, при травмах добре діє ходьба на біговій доріжці або орбітрці, при варикозному розширенні вен – kardetrenazhery-dlya-doma/velotrenazhery-dlya-doma"> велотренажер. Головне у таких тренуваннях – стежити за своїм пульсом та не перевантажувати організм. Кардіотренажери допоможуть Вам відчути, що займатися спортом – цікаво та корисно, головне, отримувати від цього задоволення!