Правила безпеки занять спортом удома

  • 17 липня 2014 18:03
  • Переглядів: 1130

Якщо Ви вирішили тренуватися в домашніх умовах і обладнали для цього свій міні спортивний куточок, то Вам варто подбати і про забезпечення результативності цих занять. Адже функції тренера частково переходять до Вас, і лише частково можуть виконувати обладнані вбудованими режимами тренувань тренажери. У будь-якому випадку, до тренувань вдома потрібно поставитися дуже серйозно, адже від цього залежить не лише безпека, а й результат. Тому важливо врахувати, в якому одязі Вам буде зручно займатися, в який час доби, з якою інтенсивністю і в яких тимчасових рамках.

Найважливіше правило – не перевантажуйте свій організм. Пам'ятайте про приказку – «що занадто, то нездорово», і постарайтеся робити все поступово та терпляче. Не можна тренуватися хворим, сильно втомленим або напідпитку. Уважно також варто поставитись і до програми занять. Для цього Вам потрібно або звернутися до тренера, або використати вже відомі Вам програми. У цьому контексті особливо важливо, щоб комплекс виконуваних вправ співвідносився з рівнем готовності Вашого здоров'я, фізичною формою та особливостями організму. У випадку, якщо Ваша програма включає кардіо та силові тренування, фахівці радять чергувати їх, наприклад, 2 рази на тиждень проводити одну, і 2 рази – другу.

Перед кожним заняттям обов'язково розминатися, щоб розігріти м'язи та підготувати тіло до фізичного навантаження. Якщо у Вас є бажання потренуватися сутра, краще зменшити навантаження, щоб не перевантажувати організм, і весь день не відчувати себе втомленим. Вечірні тренування оптимально проводити за 4 години до сну. Про останнє також не варто забувати, адже здоровий 8-годинний сон просто необхідний організму спортсмена. Що стосується кількості тренувань на тиждень, то багато хто радить займатися через день, щоб тіло встигало відновити енергетичний баланс і добре відпочити. Оптимальним часом занять вважається тривалість 45 хв, а для кардіотренування – не менше 30 хв.

Під час заняття дуже важливо стежити за частотою свого пульсу. Сучасні тренажери, такі як орбітрек, бігова доріжка, велотренажер, мають для цього спеціальні датчики, що виводять показники на екран. На деяких з них є навіть пульсозалежні програми, що автоматично змінюють навантаження залежно від змін пульсу, а також Recovery Test, що стежить за тим, як швидко Ваш організм може відновитися після заняття. Врахуйте, що при фізичному навантаженні частота пульсу має перевищувати 150 ударів/хв, а віку, перевищує 50 – 115-125. Але, звичайно, найкраще свій індивідуальний діапазон оптимального пульсу перевіряти у лікаря.

Також, під час тренування потрібно уважно слідувати техніці виконання кожної вправи і не відхиляться від неї.

Після проведення заняття, і навіть під час нього, важливо дотримуватися порядку у всьому: не класти на підлогу гантелі, про які можна вдарити ногу або зачепитися, не зістрибувати на ходу з полотна бігової доріжки, стеки зі штанги знімати поступово, по черзі з обох боків, інакше одна сторона може переважити іншу і завалити всю конструкцію на підлогу або прямо до Вас на ноги.

Радять, також, періодично змінювати програму вправ, наприклад, раз на місяць, а ще – по можливості хоча б іноді займатися на свіжому повітрі. Влітку, наприклад, можна виходити на вечірню пробіжку на стадіон, узимку – покататися на ковзанах чи лижах. Вашому організму потрібно дихати свіжим повітрям. Для цього і домашній зал повинен бути добре провітрюваним.<

При дотриманні всіх цих правил, тренування зможе бути ефективним, приємним, і згодом точно принесе свої плоди. Такі заняття будуть гарною альтернативою професійним заняттям у залі. Головне - Ваше бажання, ентузіазм і любов до спорту!