Ключ до довголіття – збалансоване харчування.
- 29 квітня 2014 22:07
- Переглядів: 986
Тема здорового способу життя – тема, яка висвітлюється та агітується останнім часом досить активно, особливо на просторах Інтернету. Безперечно, це не може не радувати. Однак правильний життєвий образ, це не тільки щоденні заняття спортом, а й правильне харчування, яке часто просто залишають осторонь.
Медична статистика стверджує про те, що більшість захворювань відбувається саме через неправильний спосіб життя, відсутність елементарних знань про правильне харчування, та небажання людей доглядати за собою.
Якщо Ви насправді стурбовані майбутнім, хочете і через двадцять виглядати чудово і так само почуватися, ми радимо не відкладати в далеку скриньку турботу про себе, а почати діяти прямо зараз.
Вибудовуємо піраміду збалансованого живлення.
Запорука відмінного самопочуття – це, перш за все правильне та здорове харчування, коли людина споживає помірну кількість їжі, безсумнівно, корисної та насиченої вітамінами, а не їсть неміряні порції фастфуду.
Піраміда збалансованого харчування – піраміда, в самому верху якої знаходяться ті продукти, які не рекомендовані, відповідно знизу піраміди знаходяться всі необхідні елементи, для щоденного споживання.
Злаки – основа. Зернова їжа - криниця корисних речовин, волокон рослинних, мінералів і вітамінів. У тому числі така їжа багата на корисні вуглеводи. Каші необхідно вживати щодня, намагаючись включити до раціону до 10-ти порцій. Звичайно ж, шестиразове харчування не позначає те, що Вам необхідно їсти «від пуза». Одна порція – скибочка цільнозернового хліба/хліба з висівками та 90 гр. каші.
Фрукти та овочі – багатство рослинної їжі. Наступний ступінь збалансованого харчування – помірне споживання овочів та фруктів, про користь яких сперечатися не доводиться. Рослинна їжа багата на вітаміни, мінерали і, звичайно, клітковину. У щоденне меню рекомендується включити до 5-ти овочевих порцій, і не більше 3-х фруктових.
М'ясо. Передостанній рівень збалансованого харчування – споживання продуктів тваринного походження. Це не тільки м'ясо, риба чи птах. До цієї категорії належать яйця і всі види молочних продуктів. Такі продукти містять білок, залізо та кальцій – необхідні речовини та елементи для повноцінного розвитку людського організму. Однак високий вміст насичених жирів не дозволяє зловживати продуктами тваринного походження. Обмежтеся споживанням двох порцій на день.
Слабкості – у вихідні. Все, що смачно – не корисно. Можливо, це твердження не правильно, але всіма улюблені соуси, солодкі десерти, газовані напої, жири та інше ставляться саме до смакот. Вживання таких продуктів краще звести до мінімуму, як і вживання алкоголю, цукру та солі. Не хочете відмовлятися від таких продуктів, тоді дозвольте собі поласувати ними у вихідні, і то, до 12 години дня.
Складаючи свій раціон – головне, не порушити баланс. Харчуйте правильно, працюйте на тренажерах і будьте здоровими.