Поняття "фітнес" - що це і з чим його їдять.

  • 29 квітня 2014 22:00
  • Переглядів: 1070

Людям властиво помилятися, і тому вони помилково сприймають під словом фітнес – звичайні заняття фізкультурою. Але насправді, поняття фітнесу набагато змістовніше і ширше, ніж стандартні нахили або присідання. <

Фітнес – короткий екскурс у світ здорового способу життя

Отже, фітнес – це поєднання правильного харчування та здорового, активного способу життя. Завдяки такій взаємодії людина підживлюється енергією, гарним самопочуттям і настроєм, звичайно ж, зміцнюється здоров'я та випромінюється зовнішній вигляд. <

На початку 70-х років статистика підтвердила, що більша частина дорослих американців страждає від надмірної ваги, проблем із серцево-судинними захворюваннями або задишкою. До того ж не таку гарну картину доповнює куріння та алкоголь.

Після таких підрахунків американський уряд задумався над тим, щоб підняти рівень здорових людей у своїй країні, і була створена рада з фітнесу, до складу якої входили відомі політики, діячі та професійні гуру фітнесу. Діяльність ради виявилася небезуспішною. За останнє десятиліття кількість прихильників фітнесу у всьому світі збільшилася вчетверо, а на даний момент більше 17 млн американців є членами фітнес-клубів і стежать за своїм здоров'ям.

Медична точка зору та фітнес

Усі нині існуючі фітнес-вправи поділяються на п'ять груп:

Кардіо. Вправи у вигляді бігу, танців, єдиноборств, інтервальних тренувань, плавання чи аеробіки – все це стосується кардіо, і вони дозволяють розвивати витривалість. Що стосується ходьби чи бігу, то тут існує кілька варіантів занять – на свіжому повітрі чи вдома. Для домашніх тренувань можна купити велотренажер або степпер.

Силові тренування. У програму таких вправ входять різноманітні тренування, розраховані на зміцнення м'язів тіла їх розвиток. Вправи виконуються за допомогою обтяжень за рахунок власного тіла або за допомогою спеціального обладнання. Для цього можна купити обтяжувачі, різноманітні аксесуари для фітнесу або просто відвідати тренажерний зал з наявністю спеціального обладнання.

Розвиваючі програми. У цю категорію входять поліметричні вправи та практично всі спортивні ігри з м'ячем. За своїм типом розвиваючі вправи швидкі, але нетривалі за часом, і тренуватися можна не тільки на футбольному полі, в танцювальному класі, а також на прогулянці.

Програмні тренування, що розвивають координацію рухів. В основному такі програми/ігри не тривають більше 7-ми хвилин, і при цьому тренується за допомогою фітнес-аксесуарів (м'ячі, скакалки, обруч) виконують одночасно кілька дій.

Програми, що розвивають гнучкість. Багато хто любить такі тренування, тому що вони не тільки прості у виконанні, але й дуже цікаві та різноманітні. Це можуть бути пластичні танці, pole-dance та багато іншого. Хотілося б відзначити, що свого роду розтяжка – невід'ємний атрибут будь-яких фізичних занять.

Як правило, фітнес-програми – комбінаційні вправи з усіх перерахованих вище тренувань. Звичайно ж, фітнесом можна займатися в домашніх умовах, але для цього спортсмену, що тренується, необхідно купити аксесуари для фітнесу, а також можна відвідувати спеціалізовані центри. У тому числі, можна найняти кваліфікованого фахівця, який грамотно складе для користувача план тренувань та меню правильного харчування.